Bateria słoneczna - sposób na darmowy prąd!

energiazdachu.pl -

Każdy z całą pewnością słyszał o takim wynalazku jak baterie słoneczne. Obecnie są one bardzo popularne i dostępne dla szerszego grona zainteresowanych niż dawniej. Dlaczego warto w baterie takie zainwestować?

Dzięki bateriom słonecznym możemy przetworzyć energię słoneczną na energię elektryczną. Co prawda w baterie słoneczne trzeba najpierw zainwestować, ale jest to inwestycja wyjątkowo dobrze trafiona, bo opłacalna.

Aby móc w pełni wykorzystać energię słońca także po zmroku konieczne są akumulatory i falowniki. Dzięki akumulatorom będzie możliwe magazynowanie prądu, zaś dzięki falownikom prąd stały przetwarzany będzie na prąd zmienny, który odpowiednio będzie zasilał nasze urządzenia.

Baterie słoneczne możemy zainstalować przykładowo na dachu. Taka właśnie ich lokalizacja jest najbardziej popularna. Można je zamontować na specjalnych stojakach bądź też bezpośrednio na pokryciu dachu jeśli jest on spadzisty. Ponadto jednak omawiane baterie można ustawić przykładowo w ogrodzie jako samodzielne konstrukcje, na elewacji, na zewnętrznych żaluzjach.